Description
| Box Contents | Blackberry Phone , Battery and Charger |
|---|---|
| Condition | Refurbished Phone |
| Warranty | 1 Year Complete Warranty |
| Operating System | BlackBerry OS 7.0 |
| Model | BlackBerry Curve 9380 Phone |
| Battery Capacity | Li-Ion 1270 mAh battery |
| Colour | As Shown in Picture |
| SIMs | Single SIM |
| Screen Size | 3.2 inches |
| Display Resolution | 480 x 360 pixels |
| Multi Languages Supported | Yes |
| Selfie Camera | NA |
| Rear Camera | 5 MP Camera |
| Flash | LED Flash |
| GSM | 900/1800 MHz |
| Internal Memory | 512MB RAM, 512MB ROM |
| Expandable Memory | Â Upto 64GB |
| Bluetooth | 2.0, A2DP |
| Wi-Fi | Wi-Fi 802.11 b/g/n |
| Audio Jack | Yes |
| FM Radio | Stereo FM radio |
| Games | Yes |
| Flashlight | Yes |
| Battery Capacity | Up to 365 h |
| Country of Origin | PRC |
This cell phone may not include brand warranty as some manufacturers do not honor warranties for international version phones. Please contact the seller for specific warranty information.








Reviews
There are no reviews yet.