Description
| Box Contents | Blackberry Phone , Battery and Charger |
|---|---|
| Condition | Refurbished Phone |
| Warranty | 1 Year Complete Warranty |
| Operating System | BlackBerry OS 10.2 |
| Model | BlackBerry Q5 Phone |
| Battery Capacity | Li-Ion 1450 mAh battery |
| Colour | As Shown in Picture |
| SIMs | Single SIM |
| Screen Size | 3.1 inches |
| Display Resolution | 720 x 720 pixels |
| Multi Languages Supported | Yes |
| Selfie Camera | 2 MP |
| Rear Camera | 3.15 MP, f/2.4 Camera |
| Flash | LED Flash |
| Network | 2G/3G/4G/ 4G LTE |
| Internal Memory | 8GB 2GB RAM |
| Expandable Memory | Â Upto 64GB |
| Bluetooth | 2.0, A2DP |
| Wi-Fi | Wi-Fi 802.11 b/g/n |
| Audio Jack | Yes |
| FM Radio | Stereo FM radio |
| Games | Yes |
| Flashlight | Yes |
| Battery Capacity | Up to 365 h |
| Country of Origin | PRC |
This cell phone may not include brand warranty as some manufacturers do not honor warranties for international version phones. Please contact the seller for specific warranty information.








Reviews
There are no reviews yet.