Description
| Box Contents | Blackberry Phone , Battery and Charger |
|---|---|
| Condition | Refurbished Phone |
| Warranty | 1 Year Complete Warranty |
| Operating System | BlackBerry OS 10, upgrade 10.3.1 |
| Model | Blackberry z10 Phone |
| Battery Capacity | Li-Ion 2880 mAh battery |
| Colour | As Shown in Picture |
| SIMs | Single |
| Screen Size | 5.0 inches |
| Display Resolution | 720 x 1280 pixels |
| Multi Languages Support | Yes |
| Selfie Camera | 2MP |
| Rear Camera | 8 MP, f/2.2, 31mm |
| Flash | LED flash, HDR, panorama |
| Network | 2G/3G/4G/ 4G LTE |
| Internal Memory | 16GB 2GB RAM |
| Expandable Memory | Upto 128 GB |
| Bluetooth | 4.0, A2DP |
| Wi-Fi | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual band |
| Audio Jack | Yes |
| FM Radio | Stereo FM radio |
| Games | Yes |
| Flashlight | Yes |
| Battery Capacity | Up to 1080 h |
| Country of Origin | PRC |
This cell phone may not include brand warranty as some manufacturers do not honor warranties for international version phones. Please contact the seller for specific warranty information.








Rajalingam (verified owner) –
wow super ⭐⭐⭐