Description
| Box Contents | Nokia Phone , Battery and Charger |
|---|---|
| Condition | Refurbished Phone |
| Warranty | 1 Year Complete Warranty |
| Operating System | Nokia Belle OS |
| Model | Nokia 808 Phone |
| Battery Capacity | Li-Ion 1400 mAh battery |
| Colour | As Shown in Picture |
| SIMs | Single |
| Screen Size | 4.0 inches |
| Display Resolution | 360 x 640 pixels, Gorilla Glass |
| Multi Languages Supported | Yes |
| Selfie Camera | 38 MP |
| Rear Camera | 41 MP , f/2.4, 1/1.2″, AF |
| Flash | Carl Zeiss optics, Xenon flash |
| GSM | 900/1800 MHz |
| Internal Memory | 16GB 512MB RAM |
| Expandable Memory | Upto 128GB |
| Bluetooth | 3.0, A2DP |
| Wi-Fi | Wi-Fi 802.11 b/g/n, DLNA, UPnP |
| Audio Jack | Yes |
| FM Radio | Stereo FM radio |
| Games | Yes |
| Flashlight | Yes |
| Battery Capacity | Up to 465 h |
| Country of Origin | PRC |








Krishna kumar meena (verified owner) –
Kya Baat. 100% Product received as shown in website
Krishna kumar meena (verified owner) –
Super Amazing Mobile
Vipin (verified owner) –
This is Best of Best site…My Nokia 808 got in perfect condition
Prayag –
Good Product Received
RAJESH PASWAN –
Super Duper Mobile. Nice Packing. No Scratches. Complete Box Packing. Love Qubekart
Shaikh Hussain (verified owner) –
Love Love Love Love…..just received a beautiful Nokia 808 Mobile…..Remembering my old days. Thanks Qubekart
Shaik Ayub –
I have received beautiful mobile Thanks 🙏
Bhola –
Phone is good with good battery life, Mic quality is also good
Bubai roy –
Very nice mobile
Rudra –
Worth of money super after 6 months good condition no issues super
BABAR ALI (verified owner) –
This Qubekart is best website. They deliver genuine products. Nokia is always the best
sujay (verified owner) –
i have ordered this phone Product is good public can purchase also delivery on given date
Arunpanik (verified owner) –
I ordered this mobile phone for my Mother it run good