Description
| Box Contents | Nokia Phone , Battery and Charger |
|---|---|
| Condition | Refurbished Phone |
| Warranty | 1 Year Complete Warranty |
| Operating System | Symbian |
| Model | Nokia 8800 Carbon Arte |
| Battery Capacity | Li-Ion 1000 mAh battery |
| Bundle Offer | Reebok Crest Watch |
| SIMs | Single Sim |
| Screen Size | 1.8 inches |
| Display Resolution | 240 x 320 pixels |
| Multi Languages Supported | Yes |
| Selfie Camera | NA |
| Rear Camera | 3.15 MP |
| Flash | NA |
| GSM | 2G/3G/4G/4G LTE |
| Internal Memory | 2 GB RAM |
| Expandable Memory | Â Upto 64GB |
| Bluetooth | NA |
| Wi-Fi | NA |
| Audio Jack | Yes |
| FM Radio | Stereo FM radio |
| Games | Yes |
| Flashlight | Yes |
| Battery Capacity | Up to 280 h |
| Country of Origin | PRC |








Reviews
There are no reviews yet.