Description
| Box Contents | Nokia Phone , Battery and Charger |
|---|---|
| Condition | Refurbished Phone |
| Warranty | 1 Year Complete Warranty |
| Operating System | Symbian OS 9.2, Series 60 v3.1 UI |
| Model | Nokia E66 Phone |
| Battery Capacity | Li-Ion 800 mAh battery |
| Colour | As Shown in Picture |
| SIMs | Single |
| Screen Size | 2.4 inches |
| Display Resolution | 240 x 320 pixels |
| Multi Languages Supported | Yes |
| Selfie Camera | 2 MP |
| Rear Camera | 3.2 MP, 1/1.83″, AF |
| Flash | Carl Zeiss optics, LED flash |
| GSM | 900/1800 MHz |
| Internal Memory | 110MB 128MB RAM |
| Expandable Memory | Upto 128 GB |
| Bluetooth | 2.0, A2DP |
| Wi-Fi | Wi-Fi 802.11 b/g |
| Audio Jack | Yes |
| FM Radio | Stereo FM radio |
| Games | Yes |
| Flashlight | Yes |
| Battery Capacity | Up to 390 h |
| Country of Origin | PRC |








Alex –
Nokia E66 super Mobile and Seller send the Mobile with all accessories in perfect packaging.
GANGADHAR PRASAD –
Please Fast delivery this product
Suresh –
good
Arif hussain (verified owner) –
Nokia ❤️.