Description
| Box Contents | Nokia Phone , Battery and Charger |
|---|---|
| Condition | Refurbished Phone |
| Warranty | 1 Year Complete Warranty |
| Operating System | Symbian OS 8.1a , Series 60 UI |
| Model | Nokia N70 Phone |
| Battery Capacity | Li-Ion 1650 mAh battery |
| Bundle Offer | Realme 10000mAh Powerbank |
| SIMs | Single |
| Screen Size | 2.4 inches |
| Display Resolution | 196 x 268 pixels |
| Multi Languages Supported | Yes |
| Selfie Camera | 2 MP |
| Rear Camera | 3.2 MP |
| Flash | Carl – Zesis Flash |
| GSM | 900/1800 MHz |
| Internal Memory | 128MB RAM |
| Expandable Memory | Upto 64GB |
| Bluetooth | NA |
| Wi-Fi | NA |
| Audio Jack | Yes |
| FM Radio | Stereo FM radio |
| Games | Yes |
| Flashlight | Yes |
| Battery Capacity | Up to 1080 h |
| Country of Origin | PRC |








Reviews
There are no reviews yet.