Description
| Box Contents | Nokia Phone , Battery and Charger |
|---|---|
| Condition | Refurbished Phone |
| Warranty | 1 Year Complete Warranty |
| Operating System | Symbian OS 9.1, S60 3rd edition |
| Model | Nokia 93i Phone |
| Battery Capacity | Li-Ion 950 mAh battery |
| Colour | As Shown in Picture |
| SIMs | Single |
| Screen Size | 2.4 inches |
| Display Resolution | 240 x 320 pixels |
| Multi Languages Supported | Yes |
| Selfie Camera | 2 MP |
| Rear Camera | 3.15 MP, 3x optical zoom, AF |
| Flash | Carl Zeiss optics, LED flash |
| GSM | 900/1800 MHz |
| Internal Memory | 50MB 64MB RAM |
| Expandable Memory | Upto 64GB |
| Bluetooth | 2.0, A2DP |
| Wi-Fi | Wi-Fi 802.11b/g |
| Audio Jack | Yes |
| FM Radio | Stereo FM radio |
| Games | Yes |
| Flashlight | Yes |
| Battery Capacity | Up to 280 h |
| Country of Origin | PRC |









Santosh Kumar (verified owner) –
100 out of 100………Rocking Mobile ..Big Thanks Qubekart
Afatar Aslam Pinjari (verified owner) –
Superb Condition
AKHIL TOM (verified owner) –
Amazing Mobile
Phuntsok Tseten Dukpa (verified owner) –
Thanks Qubekart Thanks Seler Really beautiful Nokia Mobile received today.
Prakash –
Best ever Nokia Mobile.. Really a big 5 Star to Qubekart.
newman –
Super Condition Mobile. Kudos to Qubekart
subrata maitri –
Bohut Badiya Mobile
Vikram Singh (verified owner) –
Lovely Mobile Received 5star Qubekart
Ankur Jyoti Chetia (verified owner) –
The phone is simple, strong, and very easy to use. The battery backup is amazing – it lasts for many days on a single charge. The sound quality during calls is clear and loud.
Bala Kr Singh (verified owner) –
Fantastic product 👌 👏 👍….thank u qubekart
Junkar Naim (verified owner) –
Best ever Mobile with awesome battery capacity, clear signal, crystal clear voice ….
Manoj (verified owner) –
Easy to use, really worthy to Buy. Damm Smart Mobile