Description
| Box Contents | Nokia Phone , Battery and Charger |
|---|---|
| Condition | Refurbished Phone |
| Warranty | 1 Year Complete Warranty |
| Brand | Nokia |
| Model | Nokia X7-00 Phone |
| Battery Capacity | Li-Ion 1200 mAh battery |
| Colour | As Shown in Picture |
| SIMs | Single |
| Screen Size | 4.0 inches |
| Display Resolution | 360 x 640 pixels (Gorilla Glass) |
| Multi Languages Supported | Yes |
| Selfie Camera | 8 MP |
| Rear Camera | 8 MP |
| Flash | Dual-LED flash |
| GSM | 900/1800 MHz |
| Internal Memory | 256MB RAM, 1GB ROM |
| Expandable Memory | Â Upto 256 GB |
| Bluetooth | 3.0, A2DP |
| Wi-Fi | Wi-Fi 802.11 b/g/n |
| Audio Jack | Yes |
| FM Radio | Stereo FM radio |
| Games | Yes |
| Flashlight | Yes |
| Battery Capacity | Up to 648 h |
| Country of Origin | PRC |








Reviews
There are no reviews yet.