Description
| Box Contents | Samsung Phone , Battery and Charger |
|---|---|
| Condition | Refurbished Phone |
| Warranty | 1 Year Complete Warranty |
| Operating System | Android 6.0 |
| Model | Samsung Galaxy Folder 2 Phone |
| Battery Capacity | Li-Ion 1950 mAh battery |
| Color | As Shown in Picture |
| SIMs | Dual SIM |
| Screen Size (in cm) | 3.8 Inches |
| Display Resolution | 800×480 Pixel |
| Multi Languages Supported | Yes |
| Selfie Camera | 5 MP |
| Rear Camera | 8 MP |
| Flash | LED Flash |
| Network | 2G/3G/4G/4G LTE |
| Internal Memory | 32GB 3GB RAM |
| Expandable Memory | Upto 64GB |
| Bluetooth | 2.1 A2DP |
| Wi-Fi | Wi-Fi 802.11 b/g |
| Audio Jack | Yes |
| FM Radio | Stereo FM radio |
| Games | Yes |
| Flashlight | Yes |
| Battery Capacity | Up to 648 h |
| Country of Origin | PRC |








Suresh Kumar Soni (verified owner) –
Good
Chetan Pande (verified owner) –
A BIG 5 STAR . A BIG THANKS .
Sivani S S (verified owner) –
Awesome Mobile received.
Shampa saha –
Great website. Ordered the phone received awesome great experience.
Prasanna Ganesh (verified owner) –
Super cool Mobile working wow perfectly, no scratch on body just aweeeeesssome
Rushtom –
Delighted to receive such a Nice Mobile
Shivam –
Highly recommended! Thank you, Qubekart for a smooth and hassle-free experience
Satyarth –
Good phone in reasonable Price I like it to much 😍❤️