Description
| Box Contents | Samsung Phone , Battery and Charger |
|---|---|
| Condition | Refurbished Phone |
| Warranty | 1 Year Complete Warranty |
| Operating System | Android 4.1 |
| Model | Samsung Galaxy S2 Phone |
| Battery Capacity | Li-Ion 1650 mAh battery |
| Color | As Shown in Picture |
| SIMs | Single SIM |
| Screen Size (in cm) | 4.3 Inches |
| Display Resolution | 800×480 Pixels |
| Multi Languages Supported | Yes |
| Selfie Camera | 2 MP |
| Rear Camera | 8 MP |
| Flash | LED Flash |
| Network | 2G/3G/4G/4G LTE |
| Internal Memory | 32GB 1GB RAM |
| Expandable Memory | Â Upto 64GB |
| Bluetooth | 2.1Â A2DP |
| Wi-Fi | Â Wi-Fi 802.11 b/g |
| Audio Jack | Yes |
| FM Radio | Stereo FM radio |
| Games | Yes |
| Flashlight | Yes |
| Battery Capacity | Up to 648 h |
| Country of Origin | PRC |








Ravi choudhary (verified owner) –
Received Good Mobile