Description
| Box Contents | Sony Ericsson Phone , Battery and Charger |
|---|---|
| Condition | Refurbished Phone |
| Warranty | 1 Year Complete Warranty |
| Operating System | VS 3.0 |
| Model | Sony Ericsson W902Phone |
| Battery Capacity | Li-Ion 930 mAh battery |
| Colour | As Shown in Picture |
| SIMs | Single SIM |
| Screen Size | 2.4 inches |
| Display Resolution | 240 x 320 pixels |
| Multi Languages Supported | Yes |
| Selfie Camera | VGA |
| Rear Camera | 5MP Sony Camera |
| Flash | LED Flash |
| Network | 2G/3G/4G/4G LTE |
| Internal Memory | 8GB RAM |
| Expandable Memory | Â Upto 64GB |
| Bluetooth | 2.0, A2DP |
| Wi-Fi | Yes |
| Audio Jack | Yes |
| FM Radio | Stereo FM radio |
| Games | Yes |
| Flashlight | Yes |
| Battery Capacity | Up to 365 h |
| Country of Origin | PRC |








Reviews
There are no reviews yet.