Description
| Box Contents | Nokia Phone , Battery and Charger |
|---|---|
| Condition | Refurbished Phone |
| Warranty | 1 Year Complete Warranty |
| Operating System | Symbian^3, Nokia Belle |
| Model | Nokia N8 Phone |
| Battery Capacity | Li-Ion 1200 mAh battery |
| Colour | As Shown in Picture |
| SIMs | Single |
| Screen Size | 3.5 inches |
| Display Resolution | 360 x 640 pixels |
| Multi Languages Supported | Yes |
| Selfie Camera | 2 MP |
| Rear Camera | 12 MP, 1/1.83″, AF |
| Flash | Carl Zeiss optics, LED flash |
| GSM | 900/1800 MHz |
| Internal Memory | 16GB 256MB RAM |
| Expandable Memory | Â Upto 128 GB |
| Bluetooth | 2.0, A2DP |
| Wi-Fi | Wi-Fi 802.11 b/g |
| Audio Jack | Yes |
| FM Radio | Stereo FM radio |
| Games | Yes |
| Flashlight | Yes |
| Battery Capacity | Up to 390 h |
| Country of Origin | PRC |








Kumar –
Best
Faraz Ahmad –
Good website
Kumar Gaurav (verified owner) –
today 06 september i got the package 📦 super Phone.
Mister X –
Good mobile , nicely working
Aman (verified owner) –
Nice Product
Usman Ahmad (verified owner) –
Simply Amazing. I bought the Product more out of love rather than using it, honesty was bit sceptic initially on placing the order but to my surprise came in original Nokia Box, with Nokia Charger and Nokia Battery. The Phone is working superly fine.
Iqbal (verified owner) –
Received my mobile same as shown great website
Rashid (verified owner) –
Nice Product
Ajmal khan –
Mobile is Amazing…Battery backup is amazing
Nihar (verified owner) –
Good Handy Lightweight Stylish Mobile Phone