Description
| Box Contents | Nokia Phone , Battery and Charger |
|---|---|
| Condition | Refurbished Phone |
| Warranty | 1 Year Complete Warranty |
| Operating System | Symbian |
| Model | Nokia N820 Phone |
| Battery Capacity | Li-Ion 700 mAh battery |
| Colour | As Shown in Picture |
| SIMs | Single |
| Screen Size | 5.0 inches |
| Display Resolution | 780 x 1240 pixels |
| Multi Languages Supported | Yes |
| Selfie Camera | 2 MP |
| Rear Camera | 30 MP, 3x optical zoom, AF |
| Flash | Carl Zeiss optics, LED flash |
| Network | 2G/3G/4G/4G LTE |
| Internal Memory | 64GB 2GN RAM |
| Expandable Memory | Â Upto 64 GB |
| Bluetooth | 2.0, A2DP |
| Wi-Fi | Wi-Fi 802.11b/g |
| Audio Jack | Yes |
| FM Radio | Stereo FM radio |
| Games | Yes |
| Flashlight | Yes |
| Battery Capacity | Up to 432 h |
| Country of Origin | PRC |








Davy (verified owner) –
Too Good Product
Golu Kumar (verified owner) –
The coolest Nokia Mobile ever